Osmaniyespor Maçı Hk.

Çeşitli yerel ve ulusal medya’da yer alan “Futbolcular hakem odasına girmeye kalktı” başlıklı yalan ve iftira dolu haberlere ilişkin konu ile ilgili kulübümüzce açıklama yapma gereği bulunmuştur.

Bilindiği üzere TFF’nin tüm profesyonel spor kulüplerine tebliğ etmiş olduğu “Covid-19 salgını nedeniyle müsabakalarda uygulanacak tedbirlere ilişkin talimatı” gayet açıktır. Bir takımın maçtan 72 saat önce tüm futbolcuları, teknik ve idari kadrosunun Covid-19 PCR testi yaptırmaları ve ev sahibi kulübün maçtan 90 dakika önce stadyum’da olması zorunludur.

Osmaniyespor FK kulübü, ilgili talimat ve kurallara aykırı davranmış olup, tüm oyuncu, teknik ve idari kadrosu kurallar gereği TFF yetkilileri tarafından stadyuma alınmamıştır. Bunun üzerine Osmaniye Valisi Sn. Erdinç Yılmaz stadyuma gelip, karşılaşmanın hakemleri ve temsilcileri ile görüşmüş ve nedenini anlayamadığımız bir biçimde
15:00’de başlaması gereken maç saati tarafımıza hiçbir gerekçeli açıklama yapılmadan 15:30’a alınmış, saat 15:30’da da yine hakemlerin ve rakip takımın sahaya çıkmaması üzerine, saat 16:05’te görevli TFF temsilcisi tarafından maçın tatil edildiği sahada bekleyen takımımıza bildirilmiştir.

İçel İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetimi olarak; ülkece yaşadığımız pandemi sürecinde tüm futbolcularımız, idari ve teknik kadromuzun sağlıkları konusunda son derece hassas davranmakta olup, önce insan sağlığı anlayışıyla hareket
etmekteyiz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, bugün Osmaniye 7 Ocak Stadyumu’nda yaşadığımız durum, amacından saptırılmış ve başka bir boyuta çekilmiştir.

Gerek kulübümüze asılsız ve çirkince ithamlarda bulunan yerel ve bazı ulusal medya organlarına karşı suç duyurusunda bulunmak ve gerekse de TFF Profesyonel Disiplin Kurulu’na iletmek üzere saha içi ve saha dışında yaşanan tüm süreç; görüntülü olarak tarafımızca kayıt altına alınmış olup, ilgili merciilere iletilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İçel İdman Yurdu Spor Kulübü

Leave a Reply